کد خبر : 10406
   تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
-

‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از …

‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از … ‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از … 723700001586095804 160x100

    ‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از آنجا که کنترل #هواپیمای_اوکراینی از دسترس ما خارج شده بود و توسط کشورهای دیگر در حال هدایت بود، لذا نیروهای نظامی ما وظیفه خود (شلیک موشک) را به خوبی انجام دادند… در این زمینه مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت.gussipp این حد از وقاحت و پر رویی فقط

 

‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از … 723700001586095804

 

‌حسن نوروزی، نماینده مجلس: از آنجا که کنترل #هواپیمای_اوکراینی از دسترس ما خارج شده بود و توسط کشورهای دیگر در حال هدایت بود، لذا نیروهای نظامی ما وظیفه خود (شلیک موشک) را به خوبی انجام دادند… در این زمینه مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت.
gussipp

این حد از وقاحت و پر رویی فقط از ج.ا بر میاد
kazhal99
ما هم همین رو میگیم. هواپیما به عمد و به دستور مقامات بالاتر نظام اسلامی ساقط شد.
lonelyinplanet

گفت‌وگوی روزنامه همدلی با #حسن_نوروزی عضو کمیسیون حقوقی مجلس:
-پیش از این مسئولان گفته بودند چند نفر در رابطه با پرونده شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی بازداشت شده‌‌اند. شما خبری درباره سرنوشت پرونده این افراد دارید؟

+فارغ از بازداشت، یا عدم بازداشت، باید بگویم که اساسا نوع پرواز این هواپیما مشکوک بوده است. این هواپیما از کنترل برج مراقبت و مراکز ما خارج شده بود. به نظر می‌رسد این هواپیما تحت کنترل آمریکا قرار گرفته بود. در واقع این هواپیما از مسیر حرکت اصلی خود خارج شده و مسیر حرکت آن به جای اوکراین به سوی تهران، تغییر پیدا کرده بود. بنابراین نوع حرکت این هواپیما بسیار مشکوک بوده است. این هواپیما پس از اوج‌گیری از فرودگاه امام، می‌بایست روی ارتفاع ۳۲۰۰۰ قرار می‌گرفت و ادامه مسیر می‌داد، در حالی که این هواپیما روی ارتفاع ۸۰۰۰پایی قرار داشت. همانطور که گفته شد به نظر می‌رسد که هواپیما از کنترل ما خارج بود. بنابراین با توجه به این شواهد، بازداشت کردن افراد در این زمینه بی معناست.

-با توجه به اعلام نیروهای نظامی مبنی بر سهوی بودن شلیک به سوی هواپیما و وجود عامل خطای انسانی، چگونه می‌توان از مواخذه عوامل آن چشم‌پوشی کرد؟

+این هواپیما یک هفته قبل از آن در اسرائیل بوده و به نظر می‌رسد که دستکاری شده بوده است. برای این هواپیما اهداف خاصی در ایران تعیین شده بود و به نظر من، نیروهای نظامی در این زمینه وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌‌اند.
این هواپیما باید به سمت غرب حرکت می‌کرده است، اما مسیر آن به سمت شمال تغییر پیدا کرده و در حقیقت این هواپیما زاویه اصلی مسیر خود را تغییر داده و همچنین در ارتفاع پایین، ادامه مسیر داده است. بنابراین در خارج از برنامه پروازی خود قرار داشته است.

-بنابراین از نظر شما، دلیلی برای بازخواست مسئولان یا افرادی که به اشتباه باعث سقط هواپیما شدند، وجود ندارد؟

+از آنجا که کنترل این هواپیما از دسترس ما خارج شده بود و توسط کشورهای دیگر در حال هدایت بوده است، لذا نیروهای نظامی ما وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌‌اند، هر چند به هر حال در این حادثه، قربانی هم داشته‌ایم. این هواپیما باید فاصله خود را از سطح دریا بالا می‌برده، در صورتی که نسبت به آن در موقعیت پایینی قرار داشته است. بنابراین در این زمینه مواخذه و بازداشتی وجود نخواهد داشت.

نوروزی درحالی این سخنان را مطرح می‌کند که حسن روحانی رئیس جمهوری در نشست خبری خود در بهمن ماه سال گذشته با شک از سهوی بودن این حادثه سخن گفته بود.
روحانی در این نشست این گونه واکنش نشان داده بود:«یک اشتباه موردی در این حادثه رخ داد و این اشتباه آنقدر عجیب و غریب بود که آدم باورش نمی‌شد، یعنی کسی اگر می‌آمد به من می‌گفت این حادثه اشتباه اتفاق افتاده است، نمی‌توانستم باور کنم، همین الان هم برایم سخت است که چطور اتفاق افتاد؟ به هر حال ما در جنگ بوده‌ایم و پدافند هوایی را می‌شناسیم.۷ سال خودم مسئول پدافند هوایی بودم….
hamdelidaily

? @

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.