نماد سایت خبرکده

‌🔸مدیریت بحران استان تهران با …

‌🔸مدیریت بحران استان تهران با  … 899121001702071002 1024x1022

 

 

‌🔸مدیریت بحران استان تهران با صدور «هشدار سطح زرد پایداری هوا»، از بازگشت آلودگی هوا به پایتخت ایران خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران تهران گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی انباشت آلاینده‌ها از امشب جمعه تا روز یک‌شنبه ۱۹ آذر تداوم خواهد داشت.
حامد یزدی‌مهر با بیان این که دلیل این مسئله [(انباشت)]، «عدم وزش باد قابل ملاحظه» است، گفت به «افراد سالمند»، «کودکان»، «بانوان باردار» و «افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای، ناراحتی قلبی، ریوی و تنفسی هستند» توصیه می‌شود از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.
@VahidHeadl

🔸پدر یوهان فلودِروس، کارمند سوئدی اتحادیه اروپا، که از حدود ۱۸ ماه پیش در ایران زندانی است وضعیت پسرش در زندان را «جهنمی» توصیف کرده و خواستار آزادی او شد.
به گفته آقای فلودروس، پسرش در این مدت نتوانسته است از طریق ملاقات حضوری یا تماس تلفنی به طور مرتب با کنسولگری سوئد در ارتباط باشد و تاکنون پنج بار اعتصاب غذا کرده است.
@VahidHeadl

🔸ایالات متحده در آستانه روز حقوق بشر ده‌ها نفر، از جمله دو مقام اطلاعاتی جمهوری اسلامی، را به دلیل نقض حقوق بشر، توطئه علیه مقامات آمریکایی، و مخالفان حکومت ایران تحریم کرد.
@VahidHeadl
بریتانیا پنج مقام جمهوری اسلامی ایران را به دلیل نقش آنها در اعمال حجاب اجباری و «سرکوب آزادی‌های بنیادین» تحریم کرد.
دولت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این پنج نفر از مسئولان سامانه حمل و نقل عمومی در تهران و بخش‌های قضائی-امنیتی حکومت ایران هستند و در اعمال سیاست حجاب اجباری مشارکت داشته‌اند.
تحریم‌های تازه بریتانیا علیه «ناقضان حقوق بشر»، در هفتاد و پنجمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام شده است.
@VahidHeadl
‘اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر یک پیمان بین‌المللی است که در انجمن عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ در پاریس به تصویب رسیده‌است. این اعلامیه دستاورد مستقیم جنگ جهانی دوم بوده و برای نخستین بار حقوقی که تمام انسان‌ها سزاوار آن هستند را به‌صورت جهانی بیان می‌دارد، در نتیجه حقوق بشر به حقوقی گفته می‌شود که همگان در همه زمان‌ها و مکان‌ها از آن برخوردارند.’ wikipedia


😋💩

رسول فلاحتی، نماینده خامنه‌ای در گیلان ضمن بیان اینکه «جمهوری اسلامی متعلق به امام زمان است»، گفت: تصورم این است بسیاری از دخترانی که کشف حجاب می‌کنند از داشتن خانواده‌ای با ریشه و دین‌دار محروم‌ هستند چراکه خانواده گیلانی و ایرانی نجابت دارد.
@VahidOOnL
احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در خراسان رضوی، با بیان اینکه «برای یک زن، هیچ منکری بالاتر از بی‌حجابی نیست»، گفت: خانمی که در وقت اذان چادر بر سر می‌گذارد، اما در سایر اوقات خود را از نامحرم حفظ نمی‌کند، هنوز گرفتار گناه است و نماز او ختم به تولید نرم‌افزار🙄 طاعت خدا نشده.
@VahidOOnL
لطف‌الله دژکام، نماینده خامنه‌ای در استان فارس، با بیان اینکه «جوانان باید تشویق به ازدواج شوند»، گفت: ازدواج سفید یا شکل گرفتن خانواده‌های همجنس، خانواده واقعی نیست. هوا و هوس برخی انسان‌هاست که تمدن اروپایی و آمریکایی در قالب قانون آوردند و آبروریزی برای خودشان درست کردند.
@VahidOOnL

🔸آمریکا اعلام کرد که واردات از سه شرکت چینی دیگر را به دلیل استفاده از کار اجباری اویغورها و سایر اقلیت‌ها در چین محدود کرده است.
@VahidHeadl

🔸جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، قبل از سررسیدن مهلت تمدید توافق با چین در مارس ۲۰۲۴، اعلام کرد که کشورش از طرح بلندپروازانه چین موسوم به «کمربند و جاده» خارج می‌شود.
ایتالیا تنها عضو گروه هفت و تنها کشور غربی بزرگی است که در سال ۲۰۱۹ در دوران نخست وزیری جوزپه کونته به این طرح پیوست.
خانم ملونی که آبان سال گذشته در راس ائتلافی از احزاب راست افراطی و راست میانه به مقام نخست وزیری ایتالیا رسید در کارزار انتخاباتی خود گفته بود که عضویت در «کمربند و جاده» برای ایتالیا منافع چندانی ندارد و در صورت رسیدن به قدرت این توافق را لغو خواهد کرد.
@VahidHeadl

📡 @VahidOnl

خروج از نسخه موبایل