نماد سایت خبرکده

‌🔸دو استاد حقوق آمریکایی در دا …

‌🔸دو استاد حقوق آمریکایی در دا … 092037001701786603

 

 

‌🔸دو استاد حقوق آمریکایی در دانشگاه‌های نیویورک و کلمبیای آمریکا تحقیقاتی انجام داده‌اند که حاکی است از چند روز قبل از حمله حماس به مردم اسرائیل، معامله‌گرانی در بازار بورس آمریکا به ناگهان معاملاتی انجام دادند که همگی بر کاهش قریب‌الوقوع ارزش سهام اسرائیلی در روزهای آتی تأکید داشت.
تحقیقات انجام شده توسط رابرت جکسون و جاشوا میتس نشان داده که معامله‌گران یکباره شروع به مبادلات گسترده‌ای کردند که عمق نگرانی آن‌ها را از سقوط آتی ارزش سهام شرکت‌ها و صنایع اسرائیلی نشان می‌داد.
چنین معاملاتی در آن حجم در ارتباط با سهام اسرائیلی در ۱۳ سال قبل از آن سابقه نداشت.
به گزارش رسانه‌های اسرائیل، منبع درز احتمالی این نگرانی به عوامل مرتبط با بازار سهام و بورس در نیویورک، ممکن است افراد و عوامل مرتبط با گروه افراطی حماس بودند.
به گزارش شبکه اسرائیلی کان، ممکن است در رهگذر آن معاملات، حماس نیز درآمد سریع و سرشاری را نصیب خود کرده باشد.
@VahidHeadline

🔸نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد اسرائیل قصد دارد با پر کردن تونل‌های حماس در زیر نوار غزه با آب پمپاژ شده از دریای مدیترانه «تروریست‌های موجود در تونل‌ها را از بین برد.»
براساس این گزارش مقامات آمریکایی، گفته‌اند که نیروهای دفاعی اسرائیل ماه گذشته پنج پمپ آب بزرگ را در نزدیکی اردوگاه الشطی در شهر غزه راه‌اندازی کرده‌اند که می‌توانند با پمپاژ هزاران متر‌مکعب آب در ساعت، ظرف چند هفته، تونل‌ها را با آب پر و آنها را به قنات تبدیل کنند.
این مقامات می گویند که اسرائیل ماه گذشته در مورد این طرح با آمریکا مشورت کرده، اما هنوز درباره اجرای آن تصمیمی نگرفته است.
@VahidHeadline

🔸ارتش اسرائیل اعلام کرد که در واکنش به موشک‌هایی که حزب الله لبنان شلیک کرده است، بار دیگر مواضع این گروه شبه‌نظامی را مورد هدف قرار داده است.
اطلاعیه این نهاد می‌گوید که جت‌های جنگی نیروی هوایی اسرائیل یک مجتمع نظامی و نقاطی را که از حزب الله از آنجا اقدام به موشک‌پراکنی می‌کرد، مورد هدف قرار دادند.
@VahidHeadline

🔸«انروا»، آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد ویژه فلسطینیان، روز سه‌شنبه ۱۴ آذر اعلام کرد که ۱۹ تن دیگر از کارکنان خود را در بمباران‌های اسرائیلی در باریکه غزه از دست داده است.
با احتساب این آمار، شمار کارکنان «انروا» که از روز نخست حمله گروه افراطی حماس به اسرائیل و آغاز جنگ آن کشور علیه حماس
کشته شدند، به ۱۳۰ تن افزایش یافت.
@VahidHeadline

🔸کارشناسان پزشکی اسرائیل روز سه‌شنبه تعدادی از افراد گروگان گرفته‌شده به‌دست حماس را جزو افراد «جان‌باخته در اسارت» اعلام کردند.
این کمیته پزشکی پس از یافتن نشانه‌هایی از جراحات مرگبار بر بدن ربوده‌شدگان و مقایسه این اطلاعات با اظهارات گروگان‌هایی که در جریان آتش‌بس یک‌هفته‌ای غزه آزاد شدند، اعلام کرده است که امیدی به زنده بودن تعدادی از گروگان‌ها نیست.
@VahidHeadline

🔸برنی سندرز، یکی از سناتورهای جناح موسوم به «مترقی» در حزب دموکرات آمریکا، روز دوشنبه ۱۳ آذر با اختصاص مبلغ ۱۰.۱ میلیارد دلار کمک آمریکا به ارتش اسرائیل بدون آن‌که مشروط باشد، مخالفت کرد.
به نوشته سایت آمریکایی دِهیل، سناتور سندرز گفت «کاری که دولت افراطی بنیامین نتانیاهو انجام می‌دهد، غیراخلاقی و ناقض قوانین بین‌المللی است و ایالات متحده نباید شریک این گام‌ها شود».
برنی سندرز، یک سیاستمدار کهنه‌کار مخالف دولت‌های اسرائیل، افزود که او از اختصاص کمک آمریکا به سامانه‌های دفاعی برای حفظ جان غیرنظامیان اسرائیلی در برابر حملات موشکی و راکتی حمایت می‌کند اما دادن بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک نظامی «بدون قید و شرط که به دولت نتانیاهو اجازه می‌دهد رویکرد نظامی تهاجمی کنونی را دنبال کند، کاملا غیرمسئولانه است».
@VahidHeadline

📡 @VahidO

خروج از نسخه موبایل