نماد سایت خبرکده

وزارت دفاع آمریکا از حمله به ی …

وزارت دفاع آمریکا از حمله به ی … 945826001701637203 1024x1024

 

 

وزارت دفاع آمریکا از حمله به یک ناو جنگی این کشور و چند کشتی تجاری در دریای سرخ خبر داد و همزمان گروه شبه‌نظامی حوثی‌ها، مورد حمایت ایران، مدعی هدف قرار دادن دو کشتی اسرائیلی شدند. اما اسرائیل ارتباط این شناورها با خود را تکذیب کرد.

پنتاگون روز یکشنبه ۱۲ آذرماه اعلام کرد از گزارش‌ها درباره حمله به ناو «یو‌اس‌اس کارنی» چند کشتی تجاری دیگر در دریای سرخ آگاه است و درباره این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

این گزارش اشاره نکرده که حملات توسط چه کسی انجام شده، اما گروه حوثی‌های یمن روز یکشنبه گفت دو کشتی به نام‌های «یونیتی اکسپلورر» و «نامبر ناین» را که «اسرائیلی» دانسته، مورد هدف قرار داده است.

این گروه در ادامه تصریح کرد یکی از کشتی‌ها توسط موشک و دومی با پهپاد مورد هدف قرار گرفته است.

به ادعای سخنگوی شاخه نظامی حوثی‌ها بعد از آن که این دو کشتی به «هشدارها توجه نکردند» به آنها حمله شد. او به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

در بیانیه‌ای که این سخنگو در تلویزیون خواند، اشاره شده که این حملات در پاسخ به «درخواست‌های مردم یمن و کشورهای اسلامی برای ایستادن در کنار مردم فلسطین» انجام شد.

یک مقام آمریکایی در این زمینه به شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی گفت که ناو «یواس‌اس کارنی» در حمله حوثی‌ها به دو کشتی تجاری «چند نوبت درگیر» شد و دست‌کم در دو موقعیت با موفقیت توانست پهپادهای در حال حرکت را سرنگون کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل ساعتی بعد اعلام کرد دو کشتی مورد حمله قرار گرفته هیچ ربطی به کشور اسرائیل نداشته‌اند.

دنیل هگاری به خبرنگاران گفت: «امروز موشک‌هایی به دو کشتی تجاری برخورد کردند که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارند. تکرار می‌کنم تا واضح باشد: هیچ ارتباطی با کشور اسرائیل ندارند.»

با این حال او خبر داد یکی از کشتی‌ها به‌شدت آسیب دیده و در خطر غرق شدن است و کشتی دیگر به شکل جزئی خسارت دیده است.
@VahidHeadline

📡 @

خروج از نسخه موبایل