نماد سایت خبرکده

‌🔸کشورهای فرانسه، آلمان، و بری …

‌🔸کشورهای فرانسه، آلمان، و بری … 028534001701379812 1024x1024

 

 

‌🔸کشورهای فرانسه، آلمان، و بریتانیا با انتشار بیانیه‌‌ای رونمایی جمهوری اسلامی از یک موشک بالستیک جدید در روز ۲۸ آبان را محکوم کردند.
در این بیانیه ادامه توسعه برنامه موشکی بالستیک جمهوری اسلامی را «در راستای تنش‌آفرینی هسته‌ای جمهوری اسلامی» و «فاقد هرگونه توجیه غیرنظامی معتبر» دانسته‌اند.
@VahidHead

🔸مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هشدار داد که جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران نباید نادیده گرفته شود و تاکید کرد احیای برجام شاید دیگر کارساز نباشد و تهران و قدرت‌های جهانی باید درباره یک توافق تازه‌ مذاکره کنند.
رافائل گروسی در مصاحبه با روزنامه «فایننشال تایمز» گفت جامعه جهانی نباید به خاطر تمرکز بر جنگ اسرائیل و حماس از جنبه‌های خطرآفرین برنامه هسته‌ای ایران غافل شود.
او از قدرت‌های جهانی خواست مذاکرات هسته‌ای با ایران را از سر بگیرند و از خطرات جاه‌طلبی‌های جمهوری اسلامی، خصوصا حجم ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده این کشور غافل نشوند.
آقای گروسی تصریح کرد احتمالا اکنون تمرکز روی جنگ در غزه است، اما این نه تنها مشکلی از برنامه هسته‌ای ایران حل نمی‌کند، بلکه ممکن است آن را حادتر کند؛ به این معنی که ایران فکر کند یک حس بی‌تفاوتی در جامعه جهانی نسبت به برنامه هسته‌ای این کشور به وجود آمده است.
@VahidHead

🔸رسانه‌های دولتی ایران اعلام کردند ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی، در اعتراض به حضور اسحاق هرتزوگ همتای اسرائیلی خود در کنفرانس امسال سازمان ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی (کاپ۲۸)، به دوبی نمی‌رود.
به گزارش خبرگزاری فارس ایران تنها در سطح وزیر نیرو در کنفرانس کاپ۲۸ شرکت می‌کند.
[خبرگزاری فارس نوشته بود نه تنها رئیسی در این کنفرانس شرکت نمی‌کند، بلکه نماینده‌ای هم از سوی او در این اجلاس حضور نخواهد یافت. ولی بعدا این جمله رو حذف کرد.]
@VahidHead

🔸یک پناهجوی ایرانی پس از سپری کردن ۱۰ سال در اردوگاه‌های ویژه پناهجویان و مهاجران استرالیا آزاد شد.
دادگاه فدرال استرالیا با صدور حکمی اعلام کرد که بازداشت نامحدود این مرد پناهجو غیرقانونی است.
به گزارش خبرگزاری آلمان، پناهجوی ایرانی پس از صدور حکم دادگاه گفت: «بیش از ۱۰ سال قبل برای فرار از شکنجه در کشورم به استرالیا آمدم ولی این‌جا نیز شکنجه شدم. هیچ راهی برای گریز از این وضعیت نداشتم.»
او به شیوه‌ای قانونی نام خود را به «ند کلی امرالدز» تغییر داده است که یک یاغی مشهور در تاریخ استرالیا و نمادی از مقاومت در برابر حکومت تلقی می‌شود.
@VahidHead

🔸نخست‌وزیر فرانسه از کابینه خود خواست استفاده از پیام‌رسان‌های محبوبی مانند تلگرام، واتس‌اپ و سیگنال را متوقف کنند. از وزیرهای دولت خواسته شد یک پیام‌رسان ناشناخته فرانسوی به نام «اُلوید» (Olvid) را جایگزین کنند.
این بخشنامه که از سوی دفتر الیزابت بورن صادر شده است، وزیران و کارکنان ارشد آن‌ها را ملزم کرد تا پیام‌رسان تولید شده از سوی این شرکت فرانسوی را روی دستگاه تلفن همراه و رایانه‌های دولتی نصب کنند.
بر اساس گزارش مجله لوپوئن، وزارتخانه‌های فرانسه تا روز جمعه ۱۷ آذر فرصت دارند تا پیام‌رسان‌های فعلی را با نمونه معرفی شده جایگزین کنند.
@VahidOOnLine

🔸برخی از کشورهای عضو اوپک و کشورهای هم‌پیمان به رهبری روسیه روز پنج‌شنبه ۹ آذر توافق کردند که تولید روزانه نفت خود را تا ماه مارس سال آینده، دو میلیون بشکه کاهش دهند.
این تصمیم برای تقویت قیمت نفت در فصل زمستان اتخاذ شده است. قیمت نفت شاخص برنت هم‌اکنون حدود ۸۳ دلار است.
خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داده که این کشور کاهش داوطلبانه تولید روزانه یک میلیون بشکه نفت خود را در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داد.
@VahidHead

🔸شرکت «متا» اعلام کرد هزاران حساب جعلی در فیس‌بوک را که تلاش می‌کردند در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ به اختلافات سیاسی در آمریکا دامن بزنند مسدود کرده است.
به گفته این شرکت، حدود چهار هزار و ۸۰۰ حساب کاربری جعلی که در چین فعال شده بودند، با نصب عکس جعلی و استفاده از اسامی و محل اقامت ساختگی وانمود می‌کردند کاربران معمولی آمریکایی هستند و در مباحث سیاسی اين کشور مشارکت می‌کردند.
این حساب‌های جعلی به جای نشر اطلاعات غلط، مضامین منتشر‌شده توسط سیاستمداران، رسانه‌ها و سایرین در شبکه اجتماعی ایکس را بازنشر می‌کردند. آن‌ها هم مضامین محافظه‌کارانه و هم لیبرال را بازنشر می‌کردند که نشان می‌دهد هدف‌شان نه جانبداری از یک طرف بلکه تشدید اختلافات و دوقطبی کردن فضای مباحث در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود.
@VahidHead

📡 @VahidOn

خروج از نسخه موبایل