نماد سایت خبرکده

‌🔸وال‌استریت ژورنال در گزارشی …

‌🔸وال‌استریت ژورنال در گزارشی  … 352134001701379812

 

 

‌🔸وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت که برخی از مقامات اسرائیلی و آمریکایی در حال بحث در مورد گزینه اخراج هزاران شبه‌نظامی از غزه به عنوان راهی برای کوتاه کردن دوره جنگ هستند.
این ایده، یادآور محاصره بیروت، پایتخت لبنان، از سوی اسرائیل و حملات نیروهای این کشور در سال ۱۹۸۲ میلادی است. در آن دوران، یک توافق با میانجیگری آمریکا به یاسر عرفات، رهبر فلسطینی‌ها و حدود ۱۱ هزار شبه‌نظامی فلسطینی اجازه داد از لبنان خارج شوند و به تونس بروند.
@VahidHeadline

🔸بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل پس از دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تل آویو بیانیه‌ای منتشر کرد.
او به حمله مرگبار امروز در بیت المقدس که حماس مسئولیت آن را برعهده گرفت، اشاره کرد و گفت: «این همان حماس است که در همه جا تلاش می‌کند ما را بکشد.»
آقای نتانیاهو گفت که به وزیر خارجه آمریکا گفتم: «سوگند خورده‌ایم و قسم خورده‌ام که حماس را از بین ببریم و هیچ چیز مانع ما نمی‌شود.»
نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت که به آقای بلینکن گفته که اسرائیل تا رسیدن به «سه هدف» که به گفته او «آزادی همه گروگان‌ها، از بین بردن حماس و اطمینان از این دیگر هیچ تهدیدی مانند این از غزه نخواهد آمد» به جنگ ادامه خواهیم داد.
@VahidHeadline

🔸وزیر خارجه آمریکا که به خاورمیانه سفر کرده با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در رام الله در کرانه باختری دیدار و گفتگو کرد.
آمریکا پس از آن در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن به محمود عباس گفته است که آمریکا متعهد به برداشتن «گام‌های ملموس برای پیشبرد» یک کشور فلسطینی است.
آقای بلینکن همچنین «خشونت افراط گرایان علیه غیر نظامیان فلسطینی در کرانه باختری را محکوم کرد» و گفت که همچنان بر پاسخگویی کامل مسئولان در این زمینه پافشاری می‌کند.
@VahidHeadline

🔸کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل بررسی‌ها پیرامون خشونت جنسی اعضای حماس علیه اسرائیلی‌ها در جریان یورش این گروه افراطی به اسرائیل در ۱۵ مهر و علیه گروگان‌ها را آغاز کرده است.
ناوی پیلای یکی از سه عضو کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل روز پنج‌شنبه به رویترز گفت که تمام شواهد جمع‌آوری شده درباره این موضوع تحویل دیوان کیفری بین‌المللی خواهد شد.
@VahidHeadline

🔸اسرائیل به‌دنبال اظهارات پدرو سانچز نخست‌وزیر اسپانیا که در خصوص پایبندی اسرائیل به قوانین بشردوستانه در نوار غزه ابراز تردید کرده بود، سفیر این کشور را احضار کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، اسرائیل سفیر اسپانیا را برای اعتراض به این اظهارات احضار و سفیر خود را از مادرید برای مشورت فراخواند.
@VahidHeadline

🔸یک مقام ارشد تامین مالی تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا، گفت که نگرانی‌های عمیق خود را در مورد جمع‌آوری کمک‌های مالی برای گروه حماس در ترکیه، و نقض بالقوه قوانین محلی به مقامات این کشور منتقل کرده است.
برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، می‌گوید که ترکیه در طرح‌های جمع‌آوری کمک‌‌های مالی برای حماس «برجسته» است و این گروه فلسطینی احتمالاً از آن بهره می‌برد، زیرا در بحبوحه جنگ با اسرائیل به دنبال پول نقد بیشتری است.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، حماس را «جنگجویان آزادی» می‌خواند و از اسرائیل به‌خاطر حملات هفته‌های اخیر به خود به غزه به‌عنوان «دولت تروریستی» انتقاد می‌کند.
@VahidHeadline

📡 @VahidO

خروج از نسخه موبایل