نماد سایت خبرکده

‌🔸دولت بریتانیا در بیانیه‌ای د …

‌🔸دولت بریتانیا در بیانیه‌ای د … 027430001701266404

 

 

‌🔸دولت بریتانیا در بیانیه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد نسبت به وخیم شدن شرایط سوریه ابراز نگرانی کرد.
جیمز کاریوکی، یک نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد، گفت که حملات شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران علیه ائتلاف جهانی علیه داعش در شمال شرق سوریه، نگران کننده است.
به گفته این نماینده بریتانیا، گزارش‌های شروع استفاده جمهوری اسلامی ایران از پایگاه هوایی لاذقیه برای ارسال تسلیحات نگران کننده است.
@VahidHeadline

🔸اسامه حمدان، از مسئولان ارشد حماس، روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در بیروت، پایتخت لبنان، گفت این گروه از ایلان ماسک دعوت می‌کند از غزه بازدید کند تا «عمق کشتار و ویرانی اعمال شده علیه مردم غزه» را از نزدیک و به شکل ملموس ببیند.
ایلان ماسک، میلیاردر مشهور آمریکایی و مالک شبکه ایکس که روز ششم آذر به اسرائیل سفر کرده بود، شامگاه هفتم آذر در همین شبکه و در پاسخ به یک روزنامه‌نگار که خبر درخواست حماس را منتشر کرده بود، نوشت: «در حال حاضر کمی خطرناک به نظر می‌رسد، اما اعتقاد دارم رونق و موفقیت بلندمدت غزه برای همه طرف‌ها خوب است.»
@VahidHeadline

🔸وزرای خارجه کشورهای گروه ۷، شامل کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا از تمدید توافق آتش‌بس میان اسرائیل و حماس حمایت کردند.
@VahidHeadline

🔸رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید ادامه درگیری‌ها در غزه «به سود حماس» خواهد بود.
جو بایدن با انتشار مطلبی روی شبکه ایکس نوشت: «حماس از هیچ چیز به‌اندازه همزیستی مسالمت‌آمیز فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها نمی‌ترسد و به همین دلیل در روز هفتم اکتبر (پانزدهم مهرماه) دست به حمله زد».
آقای بایدن در ادامه نوشت: «ادامه مسیر ترور، خشونت،‌ کشتار و جنگ، همان چیزی‌است که حماس می‌خواهد».
از آنجا که رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر با این استدلال که «برقراری آتش‌بس منجر به تحقق صلح بین اسرائیل و فلسطینیان نخواهد شد»، با آتش‌بس مخالفت کرده بوده، انتشار نوشته تازه‌اش باعث سردرگمی زیادی شد و گروهی آن‌را به معنای نشانی از تغییر موضع واشینگتن دانستند.
اما یک مقام ارشد کاخ سفید تأکید کرد که سخنان تازه آقای بایدن به معنای تغییر سیاست نیست و منظور رئیس‌جمهور، تأکید بر «امید به صلح پایدار و در نهایت در قالب راه حل دو کشوری» بوده است.
@VahidHeadline

🔸شبکه اسرائیلی کان سه‌شنبه شب اعلام کرد در جریان حمله ناگهانی اعضای گروه افراطی حماس به جنوب اسرائیل در روز ۱۵ مهر، حدود «یک هزار و ۵۰۰ تن از تروریست‌ها» به غزه بازگشتند. این نخستین بار است که چنین رقمی از بازگشت سالم اعضای حماس در روز نخست بحران جاری منتشر می‌شود.
به گزارش رسانه‌های اسرائیل، این کشور ارزیابی می‌کند شمار نیروهای حماس که در روز حمله مشارکت داشتند، حدود سه هزار نفر بود اما شمار زیادی از مردم عادی غزه نیز پس از آن‌که متوجه شدند حصار مرزی شکسته شده و نیروهای نظامی اسرائیلی تا ساعت‌ها در رسیدن به مرز تعلل کرده‌اند، وارد اسرائیل شدند.
براساس این گزارش، فیلم‌های مستندی که ارتش اسرائیل در خصوص «جنایات هولناک» حماس در روز حمله در اختیار دارد، تنها از دوربین‌های نصب‌شده روی لباس «خرابکاران کشته شده» در آن روز است که جسدشان در اختیار اسرائیل است.
این شبکه اعلام کرد «ابعاد جنایات حماس» علیه مردم اسرائیل در روز ۱۵ مهر فراتر از چیزی است که تا کنون برملا شده و وسیع‌تر از اقداماتی است که تا حال مستندات آن وجود داشته است.
@VahidHeadline

📡 @Vahid

خروج از نسخه موبایل