نماد سایت خبرکده

‌🔸خسرو علی‌کردی، وکیل دادگستری …

‌🔸خسرو علی‌کردی، وکیل دادگستری … 024926001701205203

 

 

‌🔸خسرو علی‌کردی، وکیل دادگستری، می‌گوید از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به «یک سال زندان، دو سال تبعید به شهرستان نهبندان، دو سال ممنوعیت خروج از کشور، دو سال محرومیت از اشتغال به وکالت و دو سال ممنوعیت از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی محکوم شده است».
آقای علی‌کردی با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، گفت که شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست هادی منصوری این حکم را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی به نفع گروه‌های مخالف نظام» صادر کرده است.
این وکیل دادگستری همچنین گفت دلیل صدور این حکم برای او قبول پرونده خانواده‌های جانباختگان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» از جمله خانواده ابوالفضل آدینه‌زاده، عرفان رضایی و همچنین فاطمه، محمدحسین و حسین سپهری است.
@VahidHeadli

🔸دادگاه انقلاب اسلامی شیراز با صدور حکمی، محمد داوری، دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه گلستان شیراز، را به چهار سال و شش ماه زندان و مجازات‌های تکمیلی محکوم کرد.
مجازات‌های تکمیلی مربوط به اتهام «توهین به رهبری» علیه این فعال کارگری و مدنی اهل دهدشت، شامل «دو سال ممنوعیت خروج از کشور به وسیله ابطال گذرنامه، دو سال منع فعالیت در فضای مجازی، و دو سال تبعید در بردسیر کرمان» می‌شود.
@VahidHeadli

🔸یک منبع نزدیک به خالد پیرزاده، فعال سیاسی مشروطه‌خواه گفت درباره اتهام «تحصیل مال نامشروع» «به اجبار اعترافاتی از او گرفته‌اند» و اشاره کرد که این مسئله «به بستن حساب‌هایی مربوط می‌شود که دوستان برای درمان، به او کمک کرده‌اند و در همین حساب که به همسر او متعلق است، مبلغ رهن خانه نیز است.»
به گفته این منبع آقای پیرزاده در اعتراض به بسته شدن حساب‌های بانکی خانواده‌اش با پلک دوخته شده در دادگاه حاضر شده است.
@VahidHeadli

🔸عده‌ای از بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری، از جمله فرهنگیان، در ادامه اعتراضات معیشتی روز سه‌شنبه هفتم آذر، در چندین شهر ایران تجمع کردند. هم‌زمان، گروهی از کارگران پتروشیمی گچساران به بی‌توجهی مقامات به مطالبات خود اعتراض کردند.
@VahidHeadli

🔸تابعیت آمریکایی سیاوش سبحانی، پزشک ایرانی‌تباری که ۶۱ سال است در ایالات متحده زندگی می‌کند، لغو شده است. بر اساس گزارش واشینگتن پست، سبحانی هنگامی که در ماه فوریه ۲۰۲۳ برای تمدید گذرنامه خود اقدام کرد، با پاسخ منفی وزارت امور خارجه آمریکا مواجه شد.
یک مقام وزارت امور خارجه ایالات متحده در نامه‌ای به سبحانی اعلام کرده از آن جا که در هنگام تولد او، پدرش به عنوان دیپلمات سفارت ایران در آمریکا حضور داشته، طبق قوانین آمریکا اعطای شهروندی به او اشتباه بوده است.
سیاوش سبحانی که در آمریکا به دنیا آمده و تحصیل کرده است، اکنون اجازه خروج از این کشور ندارد و مجبور شده است برای دریافت اقامت دائم ایالات متحده اقدام کند.
@VahidOOnLi

🔸کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به دلیل جایگزین کردن یک دندان‌پزشک و یک کارشناس تغذیه به جای پزشکان رسمی خود در مسابقات لیگ برتر به پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم کرد.
@VahidOOnLi

🔸یک مقام امنیتی اوکراین اعلام کرد که ماریانا بودانوف، همسر کیریلو بودانوف، ‌رئیس سازمان اطلاعات ارتش اوکراین (GUR)، به علت مسمومیت با «فلزات سنگین» در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته است.
آقای بودانوف و سازمان تحت امرش نقش مهمی در جنگ اطلاعاتی و جاسوسی با روسیه از زمان یورش نظامی این کشور به اوکراین داشته‌اند.
این ژنرال ۳۷ ساله چند بار هدف سوءقصد قرار گرفته است،‌ ازجمله یک انفجار خرابکارانه خودرو که به قصد کشتن او طراحی شده بود اما ناکام ماند.
@VahidHeadli

🔸مقامات هندی گفتند امدادگران پس از ساعت‌ها حفاری و تلاش، موفق به بیرون آوردن اولین نفر از ۴۱ کارگر ساختمانی شدند که ۱۷ روز در داخل یک تونل فروریخته در هیمالیا به دام افتاده بودند.
این کارگران در این مدت از طریق یک لوله، غذا، آب، چراغ، اکسیژن و دارو دریافت می‌کردند، اما تلاش‌ها برای حفر تونلی که بتوان برای نجات آنها اقدام کرد، به خاطر مشکلات فنی در ماشین‌های حفاری، با یک سری موانع و مشکلات روبرو شده بود.
@VahidHeadli

🔸دولت فنلاند اعلام کرد که تمام گذرگاه‌های خود با روسیه را به مدت دو هفته به روی مسافران خواهد بست تا جریان ورود پناهجویان از این کشور را متوقف کند.
به گفته گارد مرزی این کشور حدود ۹۰۰ پناهجو در ماه نوامبر از کشورهای کنیا، مراکش، پاکستان، سوریه، سومالی و یمن از روسیه وارد فنلاند شده‌اند.
رئیس‌جمهور فنلاند دو هفته قبل گفته بود به نظر می‌رسد افزایش شمار پناهجویانی که از مرزهای شرقی وارد این کشور می‌شوند انتقام‌جویی مسکو از پیوستن این کشور به ناتو و همکاری‌های نظامی آن با آمریکاست.
روسیه این سخنان رئیس‌جمهور فنلاند را رد کرده است.
@VahidHeadli

📡 @VahidOnli

خروج از نسخه موبایل