نماد سایت خبرکده

‌ 🔸ارتش اسرائیل می‌گوید طی ساع …

‌ 🔸ارتش اسرائیل می‌گوید طی ساع … 105954001701207002

 

 

‌ 🔸ارتش اسرائیل می‌گوید طی ساعات اخیر سه وسیله انفجاری در نزدیکی نیروهایش در شمال غزه منفجر شده‌اند؛‌ موضوعی که از آن به‌عنوان «نقض چارچوب وقفه عملیاتی» یاد کرده است.
بر اساس این بیانیه، در یک مورد به سمت سربازان اسرائیلی شلیک شده که با آتش متقابل آن‌ها روبرو شده است. در این حادثه تعدادی از سربازان به‌طور سطحی زخمی شده‌اند.
پیشتر سخنگوی وزارت خارجه قطر هم از چند مورد «جزئی نقض توافق»‌ خبر داده بود اما به جزئیات اشاره‌ای نکرده بود. خبرگزاری فرانسه هم ساعاتی پیش تصاویری از فراز غزه منتشر کرد که در آن، ابرهایی از دود بر فراز این باریکه دیده می‌شود.
@VahidHead

🔸ارتش اسرائیل اعلام کرده که بر اساس اطلاعات دریافتی از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، ۱۲ تن از گروگان‌ها شامل ۱۰ اسرائیلی و دو تبعه خارجی آزاد و وارد خاک مصر شده‌اند.
بر اساس بیانیه ارتش، گروه حماس ۹ زن و یک دختر نوجوان ۱۷ ساله را شامگاه سه‌شنبه آزاد کرده است.
@VahidHead

🔸مارگارت هریس سخنگوی سازمان جهانی بهداشت با هشدار نسبت به افزایش بیماری‌های واگیردار و اسهال در میان کودکان، گفت: «اگر نتوانیم سیستم درمانی را به حالت عادی خود برگردانیم، در نهایت شاهد آن خواهیم بود که مردم بیشتر از بیماری خواهند مرد تا آنچه را که در بمباران‌ها شاهد بودیم».
او تاکید کرد میزان ابتلا به بیماری‌های واگیردار و اسهال در میان کودکان پنج ساله و به بالا در اوایل ماه نوامبر بیش از ۱۰۰ برابر میزان عادی افزایش یافته است.
@VahidHead

🔸بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه گفت که اسرائیل باید به اهداف خود در این جنگ دست یابد که شامل «آزادی همه ربوده‌شدگان، نابودی سازمان تروریستی حماس بر روی زمین و زیرزمین، و البته این‌که غزه به وضعیتی که بود بازنگردد و دیگر تهدیدی برای کشور نباشد».
@VahidHead

🔸خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، خبر داد دولت آمریکا به اسرائیل تأکید کرده است نیروهای نظامی‌اش در عملیات جدید احتمالی خود در جنوب نوار غزه باید «دقت» بیشتری نسبت به آنچه در شمال این باریکه انجام دادند، به کار گیرند تا مثل هفته‌های اخیر باعث تلفات گسترده غیرنظامیان و آوارگی آن‌ها نشود.
@VahidHead

🔸اسرائیل اواخر روز دوشنبه ششم آذر، نشستی را در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو برای افزایش آگاهی در مورد خشونت جنسی اعمال شده علیه زنان در جریان حملات ۱۵ مهر شبه نظامیان حماس برگزار کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این نشست در میانه انتقادها از سکوت سازمان ملل متحد و نهادهای آن در این مورد این موضوع برگزار شد.
@VahidHead

🔸یک خواننده یهودی آلمانی در دادگاه اعتراف کرد که دو سال پیش، به دروغ کارکنان یک هتل در لایپزیگ را به «یهودستیزی» متهم کرده بوده است.
گیل اوفاریم خواننده و بازیگر ۴۱ ساله دو سال پیش با انتشار فیلمی روی شبکه‌های اجتماعی ادعا کرده بود که کارکنان هتل از او خواسته‌اند پیش از دریافت کلید اتاقش، گردنبد «ستاره داودش» را کنار بگذارد.
این فیلم هزاران بار به اشتراک گذاشته شده و بعنوان نشانه‌ای از اوج‌گیری یهودستیزی در آلمان، هشت دهه پس از هولوکاست، مطرح شده بود.
پس از آنکه بازرسان نتوانستند مدرک و شاهدی دال بر این ادعا پیدا کنند،‌ کارکنان هتل، از این خواننده به اتهام افتراء شکایت کردند.
حالا پس از یک سال از طرح این شکایت گیل اوفاریم در روز سه‌شنبه پذیرفت که در آن فیلم دروغ گفته و ادعایی نادرست را مطرح کرده بوده است. او بدون ارائه دلیلی برای این کار، گفت که فیلم را حذف کرده و از کارکنان هتل عذرخواهی کرد.
@VahidHead

📡 @VahidOn

خروج از نسخه موبایل