نماد سایت خبرکده

پس از افشای سند جنجالی دستور و …

پس از افشای سند جنجالی دستور و … 906448001701266402 819x1024

 

 

پس از افشای سند جنجالی دستور وزیر کشور در برخورد با زنانِ مخالف حجاب اجباری، وزارت کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ابلاغيه ضرورت مراعات حجاب توسط همگان و اعمال آن از سوی دستگاه و نهادها و حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منكر تعارضی با اين اظهارنظر وزير كشور… مبنی بر اين كه مجوز خاصی از سوی وزارت كشور صادر نشده، ندارد و تلاش برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای برای دوگانه نشان دادن آن امری غيرواقعی و ناصواب است.»
این وزارتخانه افزود: «تجربه نشان می‌‌دهد در گيرودار رقابت‌های سياسی و مناسبات و محاسبات گروهی از رسانه‌ها و حاشيه‌آفرينی تلاش برای جلب نظر بيشتر افكار عمومی دارند.»
@<a href='https://t.me/VahidHeadline/126380′>VahidHeadline

احمد وحیدی، وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی با دفاع از فعالیت حجاب‌بانان هشدار داد ممانعت کردن از فعالیت این افراد جرم‌انگاری شده و خاطیان مجازت خواهند شد.
وحیدی بار دیگر تاکید کرد وزارت کشور مجوزی برای فعالیت حجاب‌بانان صادر نکرده است.
به گفته او، حجاب‌بانان «براساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مجوز دارند؛ لذا به مجوزی نیازی ندارند که ما بخواهیم در وزارت کشور به آن‌ها بدهیم.»
وحیدی روز اول آذر سازمان‌دهی حکومتی گروه‌های حجاب‌بان را رد کرده و مدعی شده بود این گروه‌ها مردمی هستند.
روزنامه اعتماد روز چهارم آذر تصویری از یک بخشنامه «خیلی محرمانه» وزارت کشور درباره حجاب‌بان‌ها را منتشر کرده‌ که نشان می‌دهد حضور این نیروها به درخواست خود این وزارتخانه بوده است.
همچنین بر اساس این سند، سازمان اطلاعات فراجا، سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات ملزم به «تصویربرداری و تهیه مستندات و احزار هویت» مخالفان حجاب اجباری هستند.
@VahidOOnLine

وحیدی، درباره انتشار سندی در روزنامه اعتماد گفت: «کسانی که این را منتشر کردند اول باید جواب این سوال را بدهند که چرا تلاش کردند یک ابلاغیه‌ای که مهر طبقه‌بندی خورده را از درون یک دستگاهی بگیرند، چرا تلاش کردند آن را منتشر کنند و آن را یک کار درست جلوه دهند؟ این سه امر غیرقانونی است.»
وزیر کشور ایران پیش از انتشار این سند، منکر هرگونه بخشنامه در این ارتباط شده بود.
@<a href='https://t.me/VahidHeadline/126380′>VahidHeadline

📡 @

خروج از نسخه موبایل