نماد سایت خبرکده

‌ 🔸در پی «حمله نیروهای حراست» …

‌ 🔸در پی «حمله نیروهای حراست»  … image
‌ 🔸در پی «حمله نیروهای حراست» به کتابخانه و کلاس درس دانشکده روانشناسی در دانشگاه بهشتی و اعتصاب و اعتراض دانشجویان حالا رئیس دانشگاه می‌گوید که این اتفاق به «احساس مسئولیت بیش از حد» یکی از افراد حراست مربوط بود و «احساس کرده باید تذکر بدهد.»
محمود رضا آقامیری همچنین تاکید کرده که در موضوع حجاب اساتید نیز موظف به تذکر و توصیه شده‌اند و مقنعه‌هایی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد تا با مقنعه وارد دانشگاه شوند.
رئیس دانشگاه بهشتی همچنین از قطع همکاری با یکی از اساتید بخاطر کنشگری‌های او خبر داده و گفته است که با همه اساتید کنشگر برخورد نکردیم.
ریاست این دانشگاه در حالی از نیروی «حراست» دفاع کرده که به گفته دانشجویان این نیروی حراست در اقدامی عجیب در زمان حضور استاد در کلاس اقدام به حمله به کلاس درس و دانشجویان به بهانه رعایت حجاب کرده بود.
@VahidHeadline

🔸در پی درگذشت آفاق خسروی‌زند (رحیمیان) و صادر نشدن اجازه دفن او در «گلستان جاوید طهران»، آرامگاه متعلق به بهائیان، خانواده این شهروند بهائی پیکر او را به دانشکده پزشکی دانشگاه تهران اهدا کردند.
@VahidOOnLine

🔸تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس، با اشاره به حملات صورت گرفته علیه پایگاه‌های آمریکا به وسیله شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی، خواستار «اقدامات تلافی‌جویانه گسترده» در برابر ایران شد.
به گفته سناتور کاتن، از زمان به روی کار آمدن جو بایدن،‌ شبه‌نظامیان وابسته به ایران بیشتر از ۱۵۰ بار به مواضع نظامیان آمریکا در خاورمیانه حمله کرده‌اند اما ایالات متحده در واکنش به آن تنها چند حمله محدود علیه مواضع شبه‌نظامیان نیابتی انجام داده است.
سناتور کاتن گفت:‌ «راه متوقف کردن این حملات نگرانی، خودداری و احتیاط نیست. باید دست به اقدامات تلافی‌جویانه گسترده زد تا مشخص شود حمله به نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد.»
به گفته آقای کاتن، در غیر این صورت ممکن است یک حمله پرتلفات علیه نظامیان آمریکایی در منطقه صورت گیرد.
او گفت: «ما وقتی حمله می‌کنیم، به انبارهای خالی حمله می‌کنیم … بایدن در پی مصدوم شدن نیروهای نظامی ایران نیست.»
@VahidHeadline

🔸خبرگزاری «میزان»، وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از بازداشت ۶ دهیار، ۳ کارمند اداره «صمت» و ۲ عضو نظام مهندسی به اتهام همکاری با قاچاقچیان سوخت خبر داد.
@VahidHeadline

🔸دو کاراته‌کای ایرانی، فینال وزن آخر از لیگ جهانی سری آ را برگزار کردند. این مبارزه در پرتغال برگزار شد و صالح اباذری با خلق شگفتی توانست سجاد گنج‌زاده قهرمان المپیک و جهان را مغلوب کند.
لیگ سری آ با حضور بیش از هزار رزمی‌کار از ۷۲ کشور جهان، نظاره‌گر دیداری جذاب و تمام ایرانی در دیدار نهایی ۸۴+ کیلوگرم بود، جایی که اباذری با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل گنج‌زاده به برتری رسید تا مدال طلا را نصیب خود کند.
در کاراته زنان و در ۶۸ کیلوگرم مبینا کاویانی پس از سه برد مقابل رزمی‌کاران آندورا، فرانسه و سوئد، در دو رقابت بعدی به سارا کریودووا (اسلواکی) و لئا ووکوجا (کرواسی) باخت و از کسب نشان برنز بازماند.
نفیسه عبدی دیگر نماینده ایران در این وزن، با وجود غلبه بر هانا دویگلی (اتریش) دچار آسیب‌دیدگی شد و از ادامه مسابقات بازماند.
@VahidHeadline

🔸پلیس پاکستان در حال تحقیق درباره قتل زن ۱۸ ساله‌ای است که تصور می‌شود به دلیل حضور در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، کشته شده است.
در ویدیو، این دختر و دوستش به همراه چند پسر در حال رقص هستند.
به گفته پلیس، بزرگان روستایی در منطقه «کوهستان» در جلسه‌ای موسوم به «جرگه» خواستار مرگ این دختر و دوستش شدند که در آن ویدئو دیده می‌شوند.
گفته شده است پسرهایی که در ویدئو دیده می‌شوند از ترس مجازات مخفی شده‌اند.
@VahidHeadline

📡 @VahidO

خروج از نسخه موبایل