نماد سایت خبرکده

‌🔸هاآرتص گزارش داد، رئیس بخش …

‌🔸هاآرتص  گزارش داد، رئیس بخش  … 872683001700575205 1024x1024

 

 

‌🔸هاآرتص گزارش داد، رئیس بخش تحقیقات اداره اطلاعات ارتش اسرائیل شخصا به بنیامین نتانیاهو هشدار داده بود که بحران سیاسی و اجتماعی ناشی از اصلاحات قضایی، جمهوری اسلامی، حزب‌الله و حماس را تشویق می‌کند تا حملاتی علیه اسرائیل، از جمله حملات مشترک انجام دهند.
@VahidHead

🔸حماس جزئیاتی از «معامله» با اسرائیل را منتشر کرد
حماس گفته است که این توافقِ مرحله به مرحله شامل آتش‌بس پنج روزه از سوی اسرائیل در برابر آزادی ۵۰ تن از اسرائیلی‌های ربوده شده و شهروندان غیراسرائیلی غیرنظامی است.
حماس مدعی است که اسرائیل با آزادی ۳۰۰ تن از زندانیان فلسطینی شامل زنان و کسانی که هنگام زندانی شدن نوجوان بودند، موافقت کرده است.
براساس جزییات منتشره از سوی حماس، همچنین اسرائیل پذیرفته که روزانه ۳۰۰ کامیون حامل غذا، کمک‌های دارویی و سوخت «برای تمامی بخش‌های غزه» وارد این باریکه شود.
@VahidHead

🔸نخست‌وزیر پیشین اسرائیل در گفت‌و گو با شبکه سی‌ان‌ان،‌ از پایبندی کشورش به قوانین بین‌المللی و اصل تناسب (در واکنش نظامی و تلفات غیرنظامی) سخن گفت.
ایهود باراک که با کریستین امان‌پور صحبت می‌کرد همچنین نقش مهندسان اسرائیلی در ساخت بیمارستان شفاء و اتاق‌های زیرزمینی‌اش را هم تأیید کرد.
آقای باراک در پاسخ به کریستین امان‌پور تأکید کرد که این اتاق‌های زیرزمینی چند دهه پیش برای استفاده بهینه از فضای مجتمع درمانی شفاء و با کمک اسرائیل ساخته شده بودند.
ساخته ‌شدن این بیمارستان و زیرزمین‌هایش بدست اسرائیل پیشتر هم مطرح شده بود، اما ایهود باراک شناخته‌شده‌ترین چهره‌ای است که تاکنون در این مورد صحبت کرده است.
@VahidHead

🔸سخنگوی ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه ۳۰ آبان اعلام کرد که نیروهای هوایی، زمینی و دریایی این کشور با هدف قرار دادن «بیش از ۷۰ محل وابسته به تروریست‌ها در غزه»، شماری از اعضای گروه‌های مسلح را از پای درآورده‌ و موشک‌های ساخته شده در صنایع نظامی کشورهای دیگر و سلاح‌های هدایت شونده، به‌دست آوردند.
به نوشته هاآرتص براساس اظهارات نهاد سخنگوی ارتش، این نخستین بار است که این نوع از تجهیزات جنگی در غزه کشف شده است. به نام کشور احتمالی که سازنده موشک‌ها بوده است، اشاره نشد.
@VahidHead

🔸ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه اعلام کرد که «سه باند تروریستی» از حزب‌الله لبنان را در مرز جنوب لبنان با شمال اسرائیل هدف قرار داده است.
براساس این گزارش، اعضای مسلح حزب‌الله در نزدیکی این مرز اقدام به شلیک با خمپاره ضد تانک کرده بودند. یک خمپاره نیز به شهرک مرزی مطولا اصابت کرده بود که آسیب جانی نداشت اما به یک خانه که کسی در آن نبود، آسیب زد. به گزارش یدیعوت آحرونوت، خمپاره‌هایی نیز به مزارع کیبوتص برعام در گالیل غربی اصابت کرد که آن نیز آسیب جانی نداشت.
شبکه تلویزیونی المیادین که با ایران و حزب‌الله هم‌سویی دارد، اعلام کرد که در آتشباری‌های اسرائیلی در روز سه‌شنبه دو شهروند و دو عضو تیم خبری این شبکه در کفرکیلا آن کشته شده‌اند.
@VahidHead

🔸خانواده‌های شماری از اسرائیلی‌های ربوده شده به غزه در حمله گروه افراطی حماس، از شیوه دیدار بنیامین نتانیاهو با خانواده‌ها به‌شدت انتقاد کرده و آن را «تحقیرآمیز» خواندند.
زمانی که خانواده‌ها به محل رسیدند، با این توجیه که تالار اختصاص یافته به این دیدار برای پذیرش همه این افراد «جا ندارد»، تنها به ۹۰ تن از نمایندگان خانواده‌ها امکان ورود به ساختمان داده شد. سایر بستگان گروگان‌ها ناچار شدند ساعت‌ها در هوای سرد و بارانی در خیابان منتظر بمانند.
شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل این صحنه‌ها را برای خانواده‌هایی که یک ماه و نیم است که از ربوده‌شدن عزیزانشان رنج می‌برند، به‌شدت تحقیرآمیز و خفت‌بار توصیف کردند.
@VahidHead

🔸بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که دولت او با پیشنهاد یکی از احزاب متحد برای تعیین «مجازات اعدام برای تروریست‌ها» در این مرحله زمانی مخالف است و مانع از اختصاص نشست‌های کنست به این پیشنهاد می‌شود.
ایتامار بن‌گویر، رهبر جنبش راست‌گرای «اقتدار ملی» و نمایندگان این جنبش درخواست بررسی تعیین مجازات اعدام برای فلسطینیانی را که به اسرائیلی‌ها حمله کنند، به طور رسمی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کنست ارائه کردند.
ارائه درخواست آن‌ها در حالی بود که خانواده‌های اسرائیلی‌های ربوده شده به غزه از چند روز پیش از این وزیر و جنبش او درخواست کرده بودند، از مطرح کردن این پیشنهاد خودداری کند زیرا جان عزیزان آن‌ها را در دست حماس و گروه‌های مسلح فلسطینی دیگر در غزه با مخاطرات بیشتری روبه‌رو خواهد کرد.
@VahidHead

📡 @VahidOn

خروج از نسخه موبایل