نماد سایت خبرکده

‌🔸خبرگزاری رویترز به نقل از مق …

‌🔸خبرگزاری رویترز به نقل از مق … 303161001695738604 819x1024

 

 

‌🔸خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های محلی قره‌باغ نوشت که انفجار در یک انبار سوخت در قره‌باغ دست‌کم ۲۰ نفر کشته و نزدیک به ۳۰۰ نفر زخمی شدند.
این انفجار همزمان با پناهنده شدن هزاران نفر از ساکنان قره‌باغ به ارمنستان اتفاق افتاد.
بر اساس تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی دولت ارمنستان، تا روز سه‌شنبه بیش از ۱۳ هزار نفر از قره‌باغ وارد ارمنستان شدند.
این در حالی است که همچنان صدها وسیله نقلیه از قره‌باغ در حال حرکت به سمت ارمنستان هستند.
@VahidHeadline
یک هفته پس از آنکه کنترل مناطق کوهستانی قره‌باغ از دست جدایی‌طلبان ارمنی خارج شد، رجب‌طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به دیگر منطقه مورد مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفته «کریدور زنگزور باید تکمیل شود» و افزود که ایران اکنون رویکرد «مثبتی» به گشایش گذرگاه زنگزور دارد.
در سوی دیگر همزمان در حالی که دولت ارمنستان می‌گوید پاکسازی قومی در قره‌باغ آغاز شده است، موجی از آوارگان جنگ‌زده ارمنی، این منطقه را به سمت ارمنستان ترک کرده‌اند.
@VahidHeadline

🔸فرماندهی ارتش بحرین اعلام کرد که روز دوشنبه در حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی یمن، یک افسر و یک سرباز بحرینی که در حال گشت‌زنی در مرز جنوبی عربستان سعودی بودند، کشته شدند.
در حالی که تلاش‌ها برای صلح میان ریاض و حوثی‌ها همچنان ادامه دارد، هنوز این شبه‌نظامیان که تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند، مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته‌اند.
@VahidHeadline

🔸آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش تازه خود گفت که «کشورهای ثروتمند اکنون باید در حدود سال ۲۰۴۵، یعنی پنج سال زودتر [از برنامه قبلی]، به وضعیت کربن‌خنثی برسند و چین نیز باید تا سال ۲۰۵۰، یعنی یک دهه زودتر به صفر خالص برسد، تا بتوان به هدف پاریس برای محدود کردن گرمایش زمین به میزان ۱.۵ درجه سانتی‌گراد بالاتر از سطح پیش از صنعتی شدن دست یافت.»
@VahidHeadline

🔸باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی که هفته پیش به دریافت رشوه از مصر متهم شد، بار دیگر اتهامات را رد کرد و گفت که برای انتخابات کنگره آمریکا نامزد خواهد شد.
دادستان‌های فدرال می‌گویند که منندز و همسرش در ازای تسهیل اعطای کمک‌های مالی به مصر، از این کشور رشوه دریافت کرده‌اند.
منندز در یک کنفرانس خبری گفت: «وقتی همه حقایق مشخص شوند، نه تنها اعاده حیثیت خواهم کرد بلکه همچنان سناتور ایالت نیوجرسی خواهم بود.»
@VahidHeadline

🔸صد و بیست نهاد فعال در زمینه آزادی‌های مدنی و حقوق بشر در بیانیه‌ای خواستار ممنوعیت جهانی استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره شده‌اند.
آنها می‌گویند این فن‌آوری باعث نقض آزادی‌های مدنی شده و مردم را به «برگه شناسایی متحرک» تبدیل کرده است.
@VahidHeadline

📡 @Vahid

خروج از نسخه موبایل