نماد سایت خبرکده

🔸چند روز پس از عملیات وسیع نیر …

🔸چند روز پس از عملیات وسیع نیر … 124098001695589204 1024x576

 

🔸چند روز پس از عملیات وسیع نیروهای امنیتی ونزوئلا در زندان بدنام منطقه توکورون در بخش جنوبی کاراکاس که در تسخیر باند تبهکاری «ترن د آراگوآ» بود، وزیر کشور ونزوئلا روز شنبه اول مهر گفت مرحله نخست بازپس‌گیری کنترل زندان «تکمیل شد».
حدود ۱۱ هزار تن از نیروهای امنیتی ونزوئلا روز چهارشنبه وارد زندان شدند تا در عملیاتی بی‌سابقه این محل را از کنترل رهبران باندهای بزرگ تبهکاری خارج کنند. در آن عملیات یک تن کشته شد.
سران باندهای بزهکار در طول سال‌ها حاکم عملی زندان بوده و آن را به یک هتل خصوصی بزرگ تبدیل کرده و نهادهای امنیتی و سازمان زندان‌های ونزوئلا عملاً کنترلی بر زندان نداشتند.
مقامات ونزوئلا پس از عملیات نیروهای امنیتی خبرنگاران را به بازدید از زندان بردند که در آن شماری رستوران، استخر روباز، باشگاه رقص، باغ وحش، زمین‌های ورزشی و انواع امکانات رفاهی دیگر را ببینند. زندانیان با داشتن اصطبل، مسابقات اسب‌سواری نیز برگزار می‌کردند.
براساس گزارش رسانه‌های آمریکای لاتین، سران سازمان‌های تبهکار ونزوئلایی از درون زندان عملیات قاچاق مواد مخدر و انسان و انواع بزهکاری‌های دیگر را اداره و حتی از مهاجران که در سودای خروج از ونزوئلا و فرار به آمریکا هستند، اخاذی می‌کردند و سود مالی بزرگی داشتند و «بانک» در درون زندان خود را برپا کرده بودند.
اداره باندهای تن‌فروشی نیز یکی از راه‌های کسب درآمد تبهکاران از درون زندان بود.
باندهای بزهکار از درون زندان در فروش قاچاق کالاهای مورد نیاز به مردم ونزوئلا نیز نقش داشتند؛ مردمی که برای تأمین کالاهای اساسی در نتیجه وضعیت اقتصادی ضعیف کشورشان با گرفتاری روبه‌رو بودند. «بانک» تبهکاران در درون زندان نیز راهکارهایی برای قرض دادن پول به مردم ناتوان کشور یافته بود.
سران باندهای تبهکار همسر و فرزندان خود را نیز به این زندان با امکانات رفاهی غیرعادی برده و آن‌ها در کنار هم زندگی می‌کردند.
@VahidHeadline, @VahidHeadline

📡 @V

 

خروج از نسخه موبایل