نماد سایت خبرکده

‌🔸شماری از امضاکنندگان نامه‌ای …

‌🔸شماری از امضاکنندگان نامه‌ای … 951769001695648607

 

 

‌🔸شماری از امضاکنندگان نامه‌ای که حصر ۱۳ ساله میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد را «قتل تدریجی» خوانده‌است، اعلام کردند نیروهای وزارت اطلاعات آنها را تهدید کرده‌اند که باید امضای خود را از پای این نامه پس بگیرند. این نامه به امضای ۵۷۰ فعال سیاسی، مدنی و فرهنگی رسیده است.
@VahidHead

🔸وبسایت اقتصاد۲۴، روز ۳۰ شهریورماه در گفت‌وگو با داود فکوری، رییس اتحادیه سوپرمارکت داران و مواد پروتئینی تهران به نقل از او نوشته‌بود: «امسال قدرت خرید مردم نسبت به زمان مشابه سال گذشته، بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته و همین موضوع وضعیت فعالان این بازار را دچار اختلال کرده است.»
پس از بازتاب این گفت‌وگو در رسانه‌های دیگر، روز یکشنبه دوم مهرماه، ایرنا گفت‌وگویی با رییس اتحادیه سوپرمارکت داران و مواد پروتئینی تهران انجام داده که در آن داود فکوری [گفتن آن سخنان] را تکذیب کرده است.
داود فکوری در گفت‌وگوی جدیدش با ایرنا گفت: «اگر ادعای رسانه‌های معاند درباره کاهش مصرف ۵۰ درصدی مواد غذایی درست بود اکنون باید شاهد تعطیلی اغلب کارخانه ها می‌بودیم.»
او ادامه داد: «خبرگزاری‌های معاند کارشان انتشار اخبار حاشیه ای، دروغ، کذب و غیرواقعی است و تاکنون مصاحبه‌ای با آنها نداشته‌ام.»
@VahidOOnLine

🔸ژوزه مورینیو، سرمربی تیم فوتبال آاس رم پس از تساوی شب گذشته در خانه تورینو، در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مهاجمین رم از جمله سردار آزمون در نشست خبری گفت: «سردار آزمون در حال حاضر در شرایطی نیست که در این سطح بازی کند.»
@VahidOOnLine

🔸یک مقام فلسطینی گفت که هیئتی از عربستان سعودی در هفته جاری با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در رام‌الله دیدار می‌کند.
این رخداد در میانه تلاش‌های ایالات متحده برای توافق در جهت عادی‌سازی روابط میان عربستان سعودی و اسرائیل صورت می‌گیرد، امری که می‌تواند شامل امتیازاتی برای فلسطینی‌ها باشد. …
روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت ایتامار بن‌گویر و بتسال‌ال اسموت‌ریچ، رهبران دو حزب راست افراطی که وزیران ارشد دولت نتانیاهو هستند، به نخست‌وزیر گفته‌اند که «هیچ پیمان صلح اسلوی دیگری وجود نخواهد داشت». آن‌ها حتی احتمال خروج از دولت ائتلافی را نیز عنوان کرده‌اند.
@VahidHead

🔸امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که نیروهای نظامی فرانسه را از نیجر خارج می‌کند و سفیر خود را از این کشور فرا می‌خواند.
این اقدام در پی کودتای دو ماه قبل در نیجر صورت می‌گیرد که منجر به برکناری رئیس جمهور منتخب دموکراتیک این کشور شد.
خروج نیروهای فرانسه از نیجر، پس از خروج نیروهای این کشور از مالی و بورکینافاسو در سال‌های اخیر، اقدام مهمی در سیاست فرانسه در آفریقا محسوب می‌شود. فرانسه هزاران نیرو را در آفریقا مستقر کرده بود تا با گروه‌های جهادی منطقه مبارزه کند.
@VahidHead

🔸همزمان با ورود اولین گروه از ساکنان ارمنی منطقه قره‌باغ کوهستانی به ارمنستان، نخست‌وزیر ارمنستان از مسکو، به عنوان «متحدی» که از پشتیبانی ارمنستان سر باز زده، انتقاد کرد و رئیس‌جمهور فرانسه نیز گفت که روسیه در ایجاد این وضعیت «شریک جرم» جمهوری آذربایجان است.
@VahidHead

🔸آنتونی روتا، رئیس مجلس عوام کانادا روز یکشنبه بابت گرامی‌داشت «مردی که در جریان جنگ جهانی دوم برای نازی‌ها جنگیده بود» عذرخواهی کرد.
به گزاری آسوشیتدپرس، پس از سخنرانی روز جمعه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در مجلس عوام کانادا، و پس از اینکه روتا یک پیرمرد ۹۸ ساله را به عنوان «قهرمان جنگی» معرفی کرد، قانونگذاران کانادایی، یاروسلاو هونکا را به‌طور ایستاده تشویق کردند. روتا او را قهرمان کانادا و اوکراین خواند و از خدماتش تشکر کرد. پس از آن زلنسکی نیز مشت خود را بالا برد.
آنتونی روتا در این زمینه گفت: «در سخنانم پس از سخنرانی رئیس‌جمهوری اوکراین فردی را در بین جمعیت شناختم. سپس به اطلاعات بیشتری دست یافتم که باعث شد از تصمیمی که گرفتم پیشیمان شوم.»
او افزود که اعضای پارلمان و هیات اوکراینی در جریان تصمیم او برای گرامی‌داشت هونکا نبودند.
روتا از جامعه یهودیان کانادا و جهان عذرخواهی کرد و گفت مسولیت اقدامش را می‌پذیرد.
indypersian

📡 @VahidOn

خروج از نسخه موبایل