نماد سایت خبرکده

#الو یه واقعیت که نمیشه کتمان …

#الو یه واقعیت که نمیشه کتمان  … image
#الو یه واقعیت که نمیشه کتمان کرد عرق‌های دست ساز و ارزان هست. من بعنوان یه مصرف کننده و تولید کننده خدمتتون میگم که خیلی از پخش‌کننده‌های بازار بعلت افزایش نرخ کشمش و زمان بر بودن عرق انداختن بجای عملیات تقطیر، از بازار الکل سفید یا همون اتانول خریداری می‌کنند و با مخلوط کردن مقداری آب و اسانس به اسم عرق دست‌ساز کشمش، بفروش می‌رسونند.

مشکل موقعی پیش میاد که کارخانه تولید کننده اتانول عمدی یا سهوی بجای اتانول
محصول آلوده به متانول وارد بازار می‌کنه و این اتفاقات ناگوار می‌افته… و زمانی که کسانی که مسموم شدن ازشون سوال میشه که عرق رو از چه کسی تهیه کردی؟ می‌بینی با اطمینان میگه از کسی خریده که دوساله مشتریش بوده و بهش اطمینان داره. دلیل گستردگی موضوع در پهنای ایران هم همینه چون کارخانه تولید کننده اتانول احتمالا اخرین محصول وارد شده اش به بازار متانول بوده.

نمونه همین مسمومیت ها ها دقیقا بهار سال ۹۹ افتاد زمانی که همه گیری کرونا در ایران اعلام شد مصرف الکل سفید به اوج خودش رسید. الکل داخل بازار نایاب شده بوده و همزمان آمار بالای مسمومیت رو از شهرهای مختلف می‌شنیدیم.

[تولیدکننده‌ها و توزیع‌کننده‌ها، هربار باید اون الکل تهیه شده از کارخانه رو تست شعله اسید بوریک یا تست با کیت و کروماتوگرافی بگیرید و مطمئن بشین متانول قاطی نداره.]

#الو وقتی کشمش عمده کیلویی ۸۰ هزار شده پس عرق دست ساز یک لیتری قطعا زیر ۳۰۰ هزار نمیتونه باشه. اگر کسی به شما اون رو فروخت ۱۵۰ هزار، نخرید نخورید. [فیلتر قیمت]

خروج از نسخه موبایل