نماد سایت خبرکده

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق …

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق  … 048953001679173204

 

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، گفت که او روز سه‌شنبه این هفته بازداشت خواهد شد و از هواداران خود خواست که در حمایت از او اعتراض کنند.

آقای ترامپ روز شنبه ۲۷ اسفند با انتشار نوشته‌ای در شبکه اجتماعی که با نام «تروث سوشال» راه‌اندازی کرده است، گزارش‌ها درباره تصمیم دادستانی منهتن برای اعلام جرم علیه او به اتهام پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره فیلم‌های پورن را تایید کرد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد سخنگوی دادستانی منهتن که بررسی پرونده پرداخت ۱۳۰ هزار دلار پول توسط آقای ترامپ به استورمی دانیلز را بر عهده دارد، حاضر به واکنش نسبت به اظهارات رئیس‌جمهور سابق آمریکا نشد.

استورمی دانیلز مدعی شده است که در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ رابطه داشته و پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست‌جمهوری آمریکا ۱۳۰ هزار دلار به او حق‌السکوت پرداخت شد.

وی گفته بود که تهدید شده است تا در این زمینه سکوت کند. آقای ترامپ اما این ادعا را رد کرد و او را «دروغگو» خوانده است.

آقای ترامپ روز شنبه در ادامه گفته است: «اطلاعات افشا شده غیرقانونی از دفتر دادستانیِ به شدت سیاسی‌کار و غرق در فساد منطقه منهتن نشان می‌دهد که بدون هیچ اتهام قابل اثباتی، قرار است نامزد پیشرو حزب محافظه‌کار و رئیس‌جمهوری سابق سه‌شنبه بازداشت شود. اعتراض کنید و کشور را پس بگیرید.»

درخواست آقای ترامپ برای اعتراضات مردمی در حالی است که هواداران او بعد از اعلام نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ به ساختمان کنگره حمله کردند.

در صورتی که اتهام آقای ترامپ ثابت شود، اولین پرونده جنایی عیله یک رئیس جمهور سابق ایالات متحده باز خواهد شد. این اتفاق همچنین برای کمپین انتخاباتی او برای ورود مجدد به کاخ سفید پیامدهای جدی در پی خواهد داشت.
آقای ترامپ قبول کرده این مبلغ پرداخت شده است، اما این رابطه و هرگونه تخلف در مورد قوانین مبارزات انتخاباتی را رد کرده است.

آقای ترامپ تاکید کرده که به هیچ ترتیبی، از نامزدی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف نخواهد داد.
@VahidHeadline, @VahidHeadline

📡 @

خروج از نسخه موبایل