نماد سایت مملکته

حسین محمدی، ۲۶ ساله، از متهمان …

حسین محمدی، ۲۶ ساله، از متهمان … 543774001670628003

 

حسین محمدی، ۲۶ ساله، از متهمان دادگاه انقلاب کرج، یکی از پنج معترضی است که به اعدام محکوم شده است.
حسین محمدی، هنرمند و بازیگر تئاتر است که در تاریخ ۱۴ آبان در کرج بازداشت شد.

در جلسه دادگاه انقلاب کرج که برای رسیدگی به قتل روح‌الله عجمیان، بسیجی کشته شده در حاشیه مراسم چهلم حدیث نجفی تشکیل شده، ابتدا گفته شد ۱۱ نفر متهم به افساد فی الارض هستند. سپس در روز اول دادگاه گفته شد ۱۵ نفر متهم به افساد فی الارض هستند و در روز سوم دادگاه این تعداد به ۱۶ نفر افزایش یافت.

به گفته یک منبع آگاه، حسین محمدی در روز سوم به دادگاه برده می‌شود و بسیار شتابزده پرونده‌اش بررسی و به اعدام محکوم می‌شود.

بر اساس گزارشی که ایسنا از جلسه سوم دادگاه منتشر کرده، آقای محمدی در پاسخ به سئوالات قاضی می‌گوید همراه با برادر و پسرعمویش «برای فاتحه‌خوانی برای خانم نجفی» به بهشت سکینه رفته و تنها به پرتاب «چند عدد سنگ» به ماموران نیروی انتظامی و «زدن ضربه‌ای به کفش» روح‌الله عجمیان اعتراف می‌کند.

بنا بر اعلام قوه قضاییه ایران، در جریان این دادگاه پنج نفر به اعدام محکوم شده‌اند و ۱۱ نفر دیگر (از جمله سه نفر زیر ۱۸ سال) به حبس‌های طولانی مدت (تا ۲۵ سال) محکوم شده‌اند.

bbcpersian
سعید روستایی، کارگردان ایرانی نسبت به خطراعدام حسین محمدی، واکنش نشان داد.
او با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، نوشت:«حسین شاگرد من بود و حالا رفیق من است. در اخرین دیدارمان قرار شد من تهیه کننده‌ تئاتر او شوم ولی شرایط تغییر کرد و به این روزهایی که در آن هستیم رسیدیم.»
ManotoNews
#حسین_محمدی هنرمندی که به اعدام محکوم شده، سال ۹۸ در جشنواره دانشگاهی خلاق، جایزه بهترین بازیگر مرد را به خاطر بازی در نمایش “چهل لُم” دریافت کرده.
miladpoureisa

hatefmotahhary

📡 @

 

خروج از نسخه موبایل