نماد سایت خبرکده

‌‌?دفتر هیئت دولت اعلام کرد که …

‌‌?دفتر هیئت دولت اعلام کرد که … 167648001662989402 1024x1024

 

 

‌‌?دفتر هیئت دولت اعلام کرد که وزارت ارشاد خواستار تعطیلی کتابخانه‌های کانون پرورش فکری و انتقال کتاب‌های این کتابخانه‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شده است.
وزارت ارشاد دلیل این درخواست خود را «کاهش زیان‌دهی شرکت دولتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» و «صرفه‌جویی در هزینه‌ها» اعلام کرده است.
هیئت دولت اعلام کرد این درخواست اکنون در کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دولت در حال بررسی است.
اما انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با صدور بیانیه‌ای نسبت به این تصمیم وزارت ارشاد اعتراض کرد و آن را «به معنی تعطیلی این نهاد» خواند.
@VahidHeadline

?اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان، روز دوشنبه ۲۱ شهریور پس از دیدار با یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل، از این‌که جمهوی اسلامی «هنوز واکنش مثبتی در مذاکرات هسته‌ای نشان نداده است» اظهار تأسف کرد.
آقای شولتس همچنین گفت این در حالی است که طرف‌های اروپایی مذاکرات احیای برجام «پیشنهادهایی ارائه کرده‌اند و هیچ دلیلی برای عدم موافقت ایران وجود ندارد».
@VahidHeadline
سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفت تهران آماده ادامه «همکاری سازنده» با آژانس بین‌المللی هسته‌ای و ادامه مذاکره برای رفع تحریم‌هاست و در عین حال از طرف‌های مذاکره خواست «تسلیم فشار اسرائیل» نشوند.
ناصر کنعانی در نشست هفتگی مطبوعاتی خود همچنین درباره روند مذاکرات گفت جمهوری اسلامی هنوز «منتظر دریافت پاسخ رسمی از سوی طرف مقابل» است.
@VahidHeadline

?فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، مدعی شد ایران یک پهپاد انتحاری دوربرد پیشرفته را «مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو»، دو شهر مهم اسرائیل طراحی کرده است.
کیومرث حیدری شامگاه یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی صداوسیما گفت که این پهپاد «آرش۲» نام دارد که نسخه جدیدتر‌ پهپاد «آرش۱» است و «امکان بازیابی چندباره تا برخورد به هدف» را دارد.
@VahidHeadline
رئیس سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) گفته است که حتی در صورت احیای برجام، ایران از فعالیت‌های این سازمان در امان نخواهد بود و هشدار داده که هرگونه حمله به اسرائیل یا شهروندانش، در داخل خاک ایران پاسخ داده می‌شود.
@VahidHeadline

?وزیر اطلاعات یمن با انتقاد از «بی‌تفاوتی» جامعه بین‌المللی در قبال دخالت جمهوری اسلامی در یمن خواستار مهار فعالیت‌های «خرابکارانه» حکومت ایران شد.
معمر الاریانی با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر نوشت: «جامعه بین‌المللی موظف است با خطرات قدرت بخشیدن به نسخه دیگری از حزب‌الله در یمن، با توجه به اهمیت استراتژیک آن، به‌طور جدی برخورد کند.»
او هشدار داد که «ایران حوثی‌ها را برای تضعیف کشور و کنترل تجارت بین‌المللی و انرژی از طریق دریای سرخ مسلح می‌کند.»
@VahidHeadline

?خبرگزاری ایسنا از پاسخ ایران به نامه فدراسیون جهانی فوتبال دربارهٔ حوادث ورزشگاه مشهد در آخرین روز مهلت خود خبر داد.
ایسنا به نقل از مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، نوشت نامه فیفا به ایران «تاحدودی نگران‌کننده بود و به همین دلیل مکاتبات رسمی مقامات دولتی از ریاست‌جمهوری تا قوه قضائیه و مجلس برای برخورد با خاطیان این اتفاق را ضمیمه پاسخ ایران کرده است.» «تا به فیفا اثبات کند که دولت و فدراسیون فوتبال هیچ نقشی در این بی‌نظمی نداشته‌اند.»
در فروردین، تعداد زیادی از زنان با وجود خرید بلیت ورود به ورزشگاه برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و لبنان، در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی، اجازه ورود به ورزشگاه مشهد را پیدا نکردند.
مأموران انتظامی برای پراکنده کردن این زنان که در میان آنان تعدادی دختر خردسال نیز بودند به اسپری فلفل متوسل شدند؛ اقدامی که با تأیید احمد وحیدی، وزیر کشور نیز مواجه شد.
@VahidHeadline

?اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اعلام کرد، برخلاف ادعای دولت، صادرات ایران به عراق در پنج ماه نخست امسال کاهش یافته است: هشت درصد از نظر ارزش و ۲۸ درصد از نظر وزن.
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، گفت: «کالاهای ایرانی بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از قیمت پایه جهانی بالاتر رفت و اولین واکنش خریداران بعد از تحول قیمتی مقاومت و نخریدن بود.»
جهانبخش سنجابی تصاعدی شدن حجم تجارت خارجی ناشی از افزایش‌ها قیمت‌هاست در حالی که در پنج ماه اخیر «بیش از یک میلیون و ششصد هزار تُن افت در تناژ کالای صادراتی داشته‌ایم».
@VahidHeadline

? @VahidO

خروج از نسخه موبایل